غوره میوه سبزرنگ و کال انگور است و طعم ترشی دارد. غوره ویتامین ث زیادی دارد.در ایران از آب غوره زیاد استفاده می کنند. آبغوره دارای اسید سوکسینیک، اسید مالیک، اسید گلوکولیک، اسید فرمیک، اسید اگزالیک و قند است.

دستگاه آبغوره گیری در اصفهان


شرکت فارس ماشین یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه آبغوره گیری در اصفهان، تهران، شیراز و دیگر شهرها میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده مشخصات دستگاه ها به وب سایت فارس ماشین مراجعه نمایید.

تلفن تماس : 09170016969

وب سایت : www.farsanar.ir

فواید آبغوره برای کبد چرب

از نظر طب سنتی خواص آبغوره برای سلامت بدن بسیار زیاد می باشد. مزاج کبد بطور طبیعی گرم و تر است، بنابراین سرد شدن آن بر اثر عوامل مختلف می تواند باعث کاهش توانایی آن در تحلیل و متابولیزه کردن چربی ها شود. همچنین با انباشته شدن چربی در بافت کبد ، موجب چرب شدن کبد شود. آبغوره حاوی تارتارات پتاسیم است، که برای درمان سیاتیک و رماتیسم حاد بسیار تاثیرگذار است. از خواص دیگر آبغوره می‌توان به تقویت خواص آبغوره برای کبد و ضدعفونی کردن روده ها اشاره کرد.

دستگاه آبغوره گیری در تهران

امام رضا (ع) در طب الرضا غلبه مزاج بلغم در فصل زمستان را محتمل برشمرده اند که با عنوان مزاج زمستانی از آن یاد می شود . از اینرو مطابق تدابیر غذایی امام رضا (ع) بر اساس ماهها و فصلها کسانی که طبع سرد دارند، نباید از غوره و فرآورده های آن استفاده کنند. ولی افراد گرم مزاج که مبتلا به بیماری های حرارتی می شوند می توانند از آن استفاده کنند چرا که غوره مزاج را سرد و خشک کرده و حرارت خون و صفرا در بدن را کم می کند و باعث از بین رفتن صفرا و بلغم موجود در معده می شود.