در تهیه یک نوشیدنی خنک از آبلیمو استفاده می شود که در فصل تابستان باعث ایجاد شادابی و رفع عطش می گردد. آبلیمو حاوی ویتامین ث و کونوئیدها و انواع آنتی اکسیدانها است که مصرف آن به جوان سازی پوست ما کمک زیادی می کند. لیمو ممکن است به کاهش وزن کمک کند، و ممکن است به کاهش علائم رفلکس اسید کمک نماید. مرکبات همچنین می‌تواند به کاهش فشارخون و محافظت از بدن در برابر آسیب سلول کمک کنند. مزایای قابل‌توجهی برای سلامتی وجود دارد که می‌تواند با خوردن لیمو بدست آید.

دستگاه آبلیمو گیری در رشت

آب لیمو ترش کاملا اسیدی است. داشتن PH خون خیلی بالا (خیلی قلیایی) یا خیلی کم (خیلی اسیدی) واقعاً می‌تواند مضر یا حتی کشنده باشد. اما به جز در موارد بیماری شدید (مانند سرطان، کتواسیدوز دیابتی، نارسایی کبدی، مسمومیت شدید و ...)، pH خون شما به میزان کافی توسط یک سیستم بافر داخلی در بدن تنظیم شده و در یک محدوده سالم باقی می‌ماند.

اگر هدف از مصرف آب لیمو، قلیایی‌سازی خون یا کل بدن باشد باید تعجب کرد: چرا آب‌ لیمو؟ بله، درست است که آب‌لیمو اسیدی است اما در بدن شما متابولیت‌های قلیایی تولید می‌کند؛ بنابراین دارای پتانسیل بار منفی اسید کلیوی (PRAL) است. اما PRAL آب‌لیمو 2.5- است و به طور خاص در میان میوه‌ها کم نیست. به طور مشخص PRAL کشمش، 21- است.

دستگاه آبلیمو گیری در قزوین

خیلی ها بخصوص افرادی که در دستگاه گوارش از جمله معده مشکل دارند به دلیل اسیدی بودن آب لیمو ترش خود را از این میوه پرخاصیت محروم می کنند. در صورتی که برخلاف باور عموم این میوه با وجودی اسیدی بودن نه تنها مضر نیست که استفاده از آن برای بدن مفید هم هست.