انار از میوه های دوست داشتنی می باشد و به همین دلیل معمولا به صورت میوه مصرف می گردد. البته خوراکی ها و غذاهایی هم از این میوه تهیه می شود که از شناخته ترین این خوراکی ها می توان به انار پلو، انار بیج، انار خشک شده، ترشی انار، رب انار و لواشک انار اشاره کرد.

لاغری و کاهش وزن

یکی از دلایلی که انار می تواند به کاهش وزن کمک کند کنترل اشتها می باشد و از این طریق باعث می شود که از پرخوری جلوگیری شود. علاوه بر این انار هیچگونه کلسترول و چربی اشباع شده ای ندارد و فیبر رژیمی موجود در انار به دفع سموم و چربی های بدن کمک می کند.

قیمت دستگاه انار دانه کن

جوان سازی پوست صورت

برای جوان سازی پوست به مواد غذایی نیاز است که به افزایش تولید کلاژن و آلاستین کمک کنند. انار به دلیل وجود ویتامین C ، انواع آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها به افزایش تولید کلاژن و آلاستین کمک می کند و به همین دلیل به جوان سازی پوست و رفع چین و چروک های پوست کمک می کند.

دیگر خواص انار

برای صفرا و تب صفراوی مفید است و بهتر است قبل از غذا خورده شود، بهترین موقع خوردن انار صبح ناشتا با کمی گلپر است.

پودر پوست انار برای التیام زخم‌های کهنه مفید است. اگر انار با دانه خورده شود از صدا کردن شکم جلوگیری می‌کند. دم‌کرده برگ انار میگرن را برطرف می‌کند.

بهترین ساعت برای نوشیدن آن ۵ عصر و آخر شب است. ۵ گرم گل انار در یک لیوان آب جوش دم‌کرده و میل کنید.

به طور کلی زیاده‌ روی در مصرف انار ترش امکان به وجود آمدن زخم معده را دارد. برای درمان زخم‌های دهان روزی چند بار آب انار ترش را در دهان نگه داشته و مزه مزه کنید. کسانی که مزاج گرم دارند انار ترش برای آنها مفید است.

قیمت دستگاه آب انار گیری صنعتی